Malý test autorádia XOMAX s BT a Video funkcí - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

Malý test autorádia XOMAX s BT a Video funkcí

Malý test autorádia XOMAX
Dojmy
Než začnu popisovat svoje dojmy, musím předeslat dvě věci.
Zaprvé jsem si vybral autorádio z té nejnižší cenové kategorie a zadruhé jsem doufal, že koncept rádia bude vyladěný. Jinými slovy, měl jsem neoprávněná očekávání.

I. Lesk a jas
Displej se na denním světle leskne a tak je zhoršená čitelnost. Člověk je nucen se naklánět a nahýbat, aby neco přečetl. Za dne má ještě dostatečný jas, za noci však nesmírně oslňuje a unavuje. V nastavení se sice dá jas snížit, to všek degraduje obraz (zešedne, malý kontrast)

II. Grafika displeje
Asi největší zklamání je grafika displeje, tedy rozmístění údajů na displeji. Ty jsou pro mne (zdůrazňuji, že pro mne) nepochopitelně rozmístěny a jsou jim nesmyslně přiřazeny velikosti písma. Patřím k těm, co ladí rádio podle jména stanice a ne podle frekvence. U tohoto rádia je to přesně špatně. V havní řádce velkým tučným písmem je vyobrazena frekvence, jméno stanice kdesi nahoře malým písmem.

III. Ovládání hlasitosti
Ovládání hlasitosti, pokud jej činíme pomocí ovládacího kolečka na panelu, je trochu nervující. Průběh je zřejmě logaritmický a zkraje (asi tak do jedné čtvrtiny, má "mrtvý" chod. Respektivě musíme "volume"vytočit hodně vpravo, abychom docílili změnu hlasitosti..
Návrat na obsah