Malý test autorádia XOMAX s BT a Video funkcí - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

Malý test autorádia XOMAX s BT a Video funkcí

Archiv > Malý test autorádia XOMAX
Manuální ovládání a jeho ergonomie
Po krátké zkušenosti s rádiem nemám žádných vážnějších připomínek, krom jedné, ale to není vina výrobce. Jde o šachtu na microSD karty. Zasunutí nebo vyjmutí karty je trochu krkolomné a k jejímu zaaretování je třeba použít nehtu. Pokud nám ale nehet sklouzne, karta ze šachty vystřelí dozadu do vozu. Pak se jedná o příslovečné hledání jehly.
Než začneme rádio používat, je dobré, skoro nutné, si přečíst návod
a popis funkcí tlačítek a ovladačů. Ty totiž oplývají za různých situacích různými funkcemi. Avšak na první zapnutí a ovládání hlasitosti či vyhledání radiostanic si vystačíme s intuicí. Vpravo umístěný ovladač slouží k zapínání/vypínání rádia (stlačením) a pootočením k hledání radiostanic, levým ovladačem měníme hlasitost a po jeho stlačení vidíme další funkce, které volíme jeho stlačením. Pokud levý ovladač stalčíme a držíme déle jak 3 sec., dostaneme se do hlubšího nastavení rádia.

Na čelním panelu vpravo jsou dvě šachty. Jedna USB pro USB flešku, která nesmí mít vyšší kapacitu jak 32GB Po jejím zasunutí se přístroj přepne do vyhledávacího módu a začne přehrávat audio nebo video. Druhá šachta je pro microSD kartu, i ta nesmí mít vyšší kapacitu jak 32 GB. Obě úložná zařízení lze používat současně a lze mezi nimi přepínat pomocí pravého kulatého ovladače.
Pod těmito sloty se nachází ještě AUX IN, do kterého pomocí konektoru typu Jack 3,5 mm můžeme připojit například smartfoun nebo tablet, nebo cokoliv, co tento vstup podporuje a přehrávat z nich mediální obsah.

Na levé straně má přístroj sloupec šesti tlačítek, které slouží k různým účelům podle toho, v jakém módu se přístroj nachází. Většinou slouží
k ovládání přehrávání audia z karty nebo USB sticku, čí k ukládání nebo vyvolávání radiostanic (v radio módu).
Na pravé straně jsou dvě tlačítka. Horní tlačítko slouží buď ke změně radiopásma (FM1, FM2, FM3, MW) nebo k ovládání telefonních hovorů.
Spodní tlačítko vpravo slouží k automatickému hledání rozhlasových stanic a k jejich uložení do paměti. V módu přehrávání mění zdroj přehrávání mezi audio/video/obrázky.

Pokud se nám stane, že nejsme spokojeni s nastavením, nebo jsme se
v nastavení ztratili, je na čelním panelu tlačítko reset, kterým nastavíme přístroj do původního továrního nastavení.

Ovládání rádia se mi zdá zdařilé.
Návrat na obsah