Malý test autorádia XOMAX s BT a Video funkcí - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

Malý test autorádia XOMAX s BT a Video funkcí

Malý test autorádia XOMAX
Test
Autorádio jsem nejprve zapojil v dílně na dvě reprobedny 70W/8 Ohmů
a laboratorní zdroj. Reprobedny jsem připojil jen na přední levý a přední pravý výstup. Napájení jsem provedl následovně:
Konektor A7+A4 na plus napájení a konektor A1+A8 na mínus pól napájení.  Nastavil jsem napětí na 12,6 V a při tomto napětí rádio odebíralo 0,7 A.

Autorádio má dva kulaté ovladače s multifunkcemi. Levým se ovládá
v základní poloze hlasitost, po jeho stlačení na displeji objevíme další možnosti. Pootáčením ovladače pak volíme, stlačením potvrzujeme různé funkce, jako je intenzita výšek, basů, rozložení výkonu pravá/levá nebo přední/zadní část reproduktorů. Najdem zde i předvolby pro autorádio (Traffic, PTTY, EON a jiné),jako i nastavení barevnosti podsvětlení, ekvalizér atd.

Pravým ovladačem se rádio vypíná a zapíná. Jeho další funkcí je i výběr zdroje pro reprodukci. Tedy USB, microSD, BT telefon, AUX vstup. Nejvyšší podporovaná kapacita pro USB flešku a microSD je 32GB. Po zasunutí karty nebo flešky rádio prohledá jejich obsah a nabídne jejich přehrávání.

Po spárování smartfounu s bluetoothem je možné příjímat a vést hovory. Rádio má vestavěný mikrofon a kvalita zvuku je dobrá. Hovory lze přijímat nebo odmítat či ukončovat pomocí k tomu určeného tlačítka (vpravo nahoře) a kulatého ovladače vpravo. Pomocí bluetooth lze přehrávat i mediální obsah z telefonu. Telefon s rádiem jsem spároval pomocí dálkového ovládání (SETUP).

Přední TFT LCD panel je poměrně malý, ale pro informace z rádia je víc jak dobrý. Při prehrávání videí se musí brát zřetel na to, že podporuje rozlišení 720x480 pixelů a zatím jsem testoval jen videa ve formátu AVI(xvid) a MP4 (xvid). Z obrázků podporuje JPG.
Návrat na obsah