Videostamping - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

Videostamping

Archiv > Videostamping
Vznikla mi potřeba, aby v záznamu videa byl vidět aktuální čas, kdy byla scéna nasnímána. Tedy časové razítko, něco jako time code. Viz ukázka dole.
Na Google Play jsem vyhledal několik aplikací, které toto umí a nejenom to.
Vlastně dokonalé řešení, kdyby ...

Tak například Timestamp Camera Pro. Tato aplikace umožňuje na zaznamenávané video "vypálit" nejenom aktuální čas záznamu, ale i GPS souřadnice, mapu, adresu a jiné. Použití je velmi jednoduché a funguje na první spuštění.

Ukázka zaznamenaného videa pomocí Timestamp Camera pro.
Na záznamu je vidět, že se video zadrhává. Navíc aplikace pracuje s podivnou stabilizací obrazu. To se projevovalo jak na stařičkém Samsungu, tak i na Redmi Note 5.

Zkoušel jsem z Google Play různé aplikace, ale narážel jsem z mého pohledu na různé nedostaky. Buď byl například videozáznam O.K., ale chyběla jiná funkce nebo se projevil jiný nedostatek anebo naopak.
Zkrátka - najít aplikaci, která by produkovala kvalitní video s časovým razítkem v záznamu a vše by se dalo ještě nastavovat, není úplně jednoduché.
Došlo mi, že časový údaj budu muset na video dostat jinak, než pomocí podobných aplikací. Vrátil jsme se k aplikaci Cinema FV-5 a hledal jiný nástroj pro PC, kde bych v postprodukci mohl přidat na video časové razítko.
Návrat na obsah