My Tracks -Výsledky testů - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

My Tracks -Výsledky testů

Archiv > My Tracks

My Tracks - Moje Trasy je pro moje úmysly asi tou nejlepší app. Je jednoduchý a okamžitě k použití.  Narozdíl od ostatních, co jsem testoval (Tracky a MapsWithMe), má přímé propojení na Google+ účet. "Přímé" propojení myslím to, že jedním "kliknutím" lze odeslat soubor *.kml přímo na účet. U těch ostatních je to s oklikou přes Google Drive.

Zveřejnění příspěvku (mapy) na webu je okamžité a lze definovat okruh uživatelů, kteří jej mohou nebo nemohou vidět. To je u My tracks vyložená výhoda.
Navíc tento app umožňuje trasu vyexportovat do tzv. GPX souboru, který je možný použít pro geotágovaní (přiřazení zeměpisných souřadnic) k fotografiím, které byly pořízeny fotoaparátem bez GPS modulu. Samotná app umožňuje pořizovat founem fotografie

s geotaggingem.

My Track dělá přesně to to, co potřebuji. Zaznamenává trasu a zapisuje ji do founu v podobě ušlých/ujetých bodů, které pak na mapach Google spojí v trasu. Co se přesnosti týče, ta záleží pochopitelně na kvalitě přijímacího modulu GPS v telefonu. Se zmíněným stařičkým founem jsem v otevřené krajině neměl žádné problémy. Trasa se na mapě zaznamenala přesně. Horší je to v zástavbě v městě, kde je signál stíněn budovami. To stěžuje přesné poziciování a tak to pak na mapě vypadá, že jsem autem projel budovou. To samé se týká i používání navigace v terénu, například roklích. I tam je příjem ztížen a je nepřesný.

(c)2021 Kverulant.s
Návrat na obsah