My Tracks - Popis - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

My Tracks - Popis

Archiv > My Tracks

Úvod - Popis aplikace

Aplikace pro sledování vlastních tras
pomocí GPS (Global Positioning System)
verze: 2.0.6

Systémové požadavky:
Android 2.2 a výše
Cena: zdarma
Zdroj: Google Play


Podpora od Google byla ukončena.

(myšleno té staré dobré verze)


Starší verze  Moje trasy 2.0.7.77 ke stažení zde

Aplikace My Tracks / Moje trasy umožňuje pomocí smartfounu vybaveného GPS zaznamenávat naše ujeté nebo ušlé trasy a ty pak zobrazovat na Google mapách. Výsledky pak lze jednoduše "jedním kliknutím" poslat na web a online tak umožnit svým přátelům nebo rodině zjistit, kde se pohybujeme.
Aplikace zobrazuje nejenom zdolané trasy na mapách Google, zobrazuje i grafy s převýšením, rychlostí, ušlou/ujetou vzdáleností a výsledky lze pak exportovat do *.kml nebo *.gpx souborů. Právě *.gpx soubory lze poté využít ke geotágování (přidávání zeměpisných souřadnic k obrázkům) fotografií pomocí vhodného editoru fotek, Zoner třeba.

Jednoduchá instalace
Instalace proběhne na smartfoun bezproblémově pomocí Google Play. Aplikace je zdarma a v češtině. Po instalaci pak stačí zapnout GPS, počkat na fixing (zjištění aktuální polohy) a pak se dotknout velkého kulatého červeného tlačítka Start. Od té chvíle smartfoun zaznamenává trasu, rychlost, převýšení.

Nastavení
Aplikace (app) umožňuje několik různých nastavení (nebude popisováno) a zejména propojení s Google+ účtem a s Google Drive. Svoje nahrané trasy lze pomocí Sdílení na tento účet "jedním kliknutím" poslat a zpřístupnit tak veřejnosti na webu. Přístup

k nahraným trasám na G+ účtu lze upravit jak pro veřejnost, tak jen pro přátele nebo jako soukromé. Trasy se pak se všemi údaji zobrazují na G+ účtu, po kliknutí na link se promítnou do Google map.

Zaznamenávání tras
My Tracks zaznamenávají trasy do *.kml nebo *.gpx souborů a tak jsou výsledné soubory malé. App nepotřebuje k provozu žádné mapy, pokud je v provozu a zanemenává, vidíme na displeji jen šedou plochu a pohybující se bod (nás). Pokud ale potřebujeme zjistit, kde se nacházíme, stačí zapnout v telefonu datový přenos (Internet) a app stáhne příslušný úsek z Google map. Pokud necháme datový přenos zapnutý po celou dobu záznamu trasy, pohybující bod (my) se zobrazuje na pozadí mapy. Zobrazené úseky map se ukládají do mezipaměti programu, takže příště na stejném úseku už Internet nepotřebujeme. Kolik map se nahraje do mezipaměti (cache), to závisí na tom, kolik místa jsme jí v nastavení přidělili. V každém případě ale zobrazování online map způsobuje datový provoz a můžeme tak brzy překročit náš limit u poskytovatele, nebo, co hůř, v případě roamingu, způsobit velké poplatky za používání Internetu v cizině.

Během zaznamenávání trasy lze kdykoliv pořídit fotografii, která bude opatřena zeměpisnými souřadnicemi a bude přiřazena k trase. Kvalita (rozlišení) fotografie se nechá nastavit v nastavení programu. Pro zasílání Internetem je dobré volit kvalitu menší.

Trasy se v základním nastavení zobrazují podle data v seznamu tras a lze si je následně prohlížet jak na telefonu / tabletu nebo PC
v Google mapách, případně je i archivovat. Ke každé trase je vyroben profil trasy.

(c)2021 Kverulant.s
Návrat na obsah