My Tracks - Jak jsem testoval - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

My Tracks - Jak jsem testoval

Archiv > My Tracks

Jak jsem testoval

Aplikaci My Tracks jsem testoval na stařičkém smartfounu LG E720 s Androidem 2.2.1 (procesor 600Mhz/150MB interní paměti). Program jsem nechal v základním nastavení a používal jsem ho v autě a při pěší chůzi či na kole.

Rychlý manuál k použití My Tracks.
program běží i na Androidu 2.2 Froyo s procesorem 600MHz. Po nainstalování poklepeme na ikonu a otevře se námn dole  zobrazené okno (zatím bez záznamu, bez tras). Poklepeme na veliké červené kolečko a telefon začne zaznamenávat trasu.

Pokud chceme záznam zastavit, klepneme na tlačítko vpravo a program se nás zeptá, zdali chceme trasu uložit. Odpovíme ano. A v hlavním okně se nám objeví první záznam.

Poklepeme-li na jeden záznam ze seznamu, otevře
se nám další okno s mapou. Mapa se nám objeví pouze v tom případě, že jsme připojeni k Internetu. Zde číhá nebezpečí. Pokud máme mobilní internet v telefonu, načítání map nám zvýší datový provoz a tím i poplatky.
Mapy tedy načítat v domácí síti prostřednictvím WiFi.
Pokud jsme během trasyi fotili, fotky se na záznamu
objeví.

Pokud si klikneme na statistiky, zobrazí nám program údaje o trase, jako je max. rychlost, max. nadmořská výška, ujetá/ušlá vzdálenost.

Pokud máme účet u Google Plus, můžeme trasu okamžitě poslat na web. K tomu stačí kliknout v menu na Sdílení, vybrat účet a odeslat.

V menu také najdeme položku "Exportovat". Tím můžeme trasu vyexportovat na kartu telefonu v jiných formátech, například GPX, což je vhodné k pozdějšímu geotaggovaní fotografií (je nutné předtím srovnat čas ve fotoaparátu podle telefonu).

(c)2021 Kverulant.s
Návrat na obsah