Malá recenze velkého cloudového úůožiště - Lepší vyzkoušet než studovat

Přejít na obsah

Malá recenze velkého cloudového úůožiště

Mega

Úvod - Popis zařízení

Průběžné hodnocení

Mega Cloud

http://mega.nz

 

cloudové úložiště dat

Účet zdarma

ano, 50 GB

Kryptování

ano, End-to-End

Synchronizace

ano

App pro Android

ano

Ačkoliv nejsem příznivcem cloudových úložišť, narazil jsem na jedno, které mne zaujalo. S účtem zdarma uživatel obdrží prostor o velikosti 50 GB a to už je slušná porce, která vystačí na backup jednoho běžného PC. Samozřejmě, že zálohu svých PC bych cloudu nesvěřil, ale jako dočasné "překladiště" dat mi přijde vhodné. Obsah cloudu lze i sdílet. Součástí nabídky je i synchronizace uživatelem zvoleného adresáře. Ukládaná data jsou šifrována obdobou PGP ještě před vlastním odesláním.
Držitelem šifrovacích klíčů je uživatel, nikoliv cloudová služba.
Služba loguje přístupy, aktivity a IP adresy.

Mega je podle mého názoru vhodné pro ukládání a sdíleni dat, na prezentaci multimédií
je však nevhodný (na to je skvělá Zonerama).

Mega je služba pro sdílení souborů a nástupce Megauploadu. Založil ji přesně rok a den od vypnutí MegaUploadu, který obsahoval miliony pirátských souborů, Němec Kim Dotcom (původním jménem Kim Schmitz.) Mega má být podle Dotcoma silnější, bezpečnější a nezničitelný. Obsah sdílených souborů je šifrován a vlastník webu k nim nemá žádný přístup, takže se vyhne odpovědnosti za obsah souborů. Navíc mají podle Dotcoma autoři obsahu chráněného copyrightem mít právo ho mazat sami, pokud na webu narazí na nelegálně sdílené soubory se šifrovacími klíči, výměnou za to, že se zavážou, že Mega nebudou žalovat.

Na začátku roku 2015 spustil Mega svojí šifrovací službu MegaChat, která je přímým konkurentem Skypu, MegaChat se prezentuje tím,že na rozdíl od Skype není donucen sdílet informace a přístupy s žádnou vládní agenturou na rozdíl od Skypu.

(zdroj: wiki)

(zdroj:http://www.cloudwards.net/mega-vs-google-drive-vs-skydrive-vs-sugarsync)


Návrat na obsah