Kverulant.s blog - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

GPS Track Editor

Lepší vyzkoušet než studovat
Published v PC Software · 1 Prosinec 2019
Windows aplikace pro pro úpravu GPX souborů (z GPS loggerů)
Testovaná verze v.1.15 beta (build 141)
podporované formáty:
*.gpx, *.nmea,
*.tx (Garmin),
*.log, *.trk (Magellan)
*.plt (OziExplorer)
nepodporuje Google (*.kml, *.kmz)

Systémové požadavky:
systém Windows 7 a vyšší
Cena: zdarma
Zdroj: stránky programu

Program umožňuje editaci/prohlížení souborů z GPS loggerů. Zobrazuje graficky zaznamenanou trasu a pokud je k dispozi připojení k internetu, promítne ji do online mapy.

Jednoduchá instalace
Program (GpsTrackEditor-1.15.141.exe) se instaluje jako každý jiný windows program. Jednoduché.

Nastavení
V základním nastavení program poskytujhe vše, co k editaci potřebujeme. Hlavní okno je rozděleno na tři části. Vlevo jsou parametry zaznamenané trasy a adresářový strom se seznamem všech tras, uprostřed je okno s mapou a trasou a vpravo jsou přehledně v tabulce všechny zaznamenané body na trase.

Vlastnosti
K editaci souborů z GPS loggerů jsem dříve používal RouterConverter. Ten má oproti GPS Track Editoru tu výhodu, že podporuje mnohem více logg formátů a nabízí i více druhů map, na kterých se dá trasa zobrazit. Bohužel má ale dvě vady. Jednak běží na Javě. A zadruhé poslední dobou se mi nedařílo zobrazovat některé údaje z loggů (rychlost).* To jsem přikládal tomu, že na Androidu používám novou "logovací" aplikaci GPS Logger. Jenže RouterConverter najednou neumí vyčíst rychlost ani z aplikace  Moje Trasy. Jako náhradu editace *.gpx souborů jsem tedy našel právě GPS Track Editor. Vypadá stejně, ale má některá omezení. Jednak nepracuje se soubory *.kml a *.kmz. Nepodporuje při zobrazení trasy ani google mapy, místo toho používá Mapnik (OpenStreetMap). Nakolik je to škoda, nevím. Po zpracování umí převést tracky jenom do *.nmea nebo *.csv souborů.

Jeho síla ale spočívá ve vizualizaci trasy. Trasa je zobrazena buď jako jedna trasa, nebo jako soubor segmentů. Ty můžeme nechat zobrazit barevně podle několika parametrů (třeba rychlosti či nadmořské výšky, či podle toho, kde jsme jeli autem a kde jsme šli pěšky či směru pohybu (tam či zpět)). A samozřejmě, všechna data z mých *.gpx souborů načetl korektně.
Soubory s logy, které jsou větší jak 100MB, nenačte.

*RouterConverter rychlost z *.gpx souborů zobrazuje. Jen je třeba je ze souboru načíst (pravý klik na sloupec s rychlostí a z menu vybrat "doplnit.."

Bez komentářů

(c)2020 Kverulant.s
Návrat na obsah