Kverulant.s blog - Lepší vyzkoušet než studovat

Your Name
Přejít na obsah

Bluetooth klávesnice (nejen) k Androidu

Lepší vyzkoušet než studovat
Published v Hardware · 1 Prosinec 2019
Bezdrátová: Ano
Bezdrátová technologie: Bluetooth
Typ spínače: Membránové
Hmotnost [g]: 306
Šířka [mm]: 284
Výška [mm]: 19
Hloubka [mm]: 115
Výrobce: Evolveo
Kód výrobce: WK29B
EAN: 8594161335252

Klávesnici připojíte k tabletu pomocí bezdrátové technologii Bluetooth 3.0. Její hmotnost činí 306 gramů. Je kompatibilní se systémy Windows 2000, Windows XP, Windows ME, Windows VISTA, Windows 7, Windows 8, Android, MAC OS (IPAD, IPHONE). zdroj: CZC

Popis
Klávesnice jsem si pořídíl u firmy CZC za pouhých 399,- Kč a to z toho důvodu, že se mi na cestách prostě nechce mými objemnějšími prsty datlovat na tabletu delší texty. Klávesnice je lehounká a ne příliš rozměrná, přesto se na ní píše stejně pohodlně jako na PC klávesnici. Klávesnici jsem testoval na Androidu 4.1, 4.4.2 a 7.

Spárování probíhá stejně jako u všech jiných podobných bluetooth zařízení. Klávesnici zapneme, problikne na spodní straně ledka a na tabletu nebo telefonu zapneme BT a vyhledávání. Jakmile tablet nebo telefon klávesnici rozpozná, jsme požádáni o zadání PIN (který se nám objeví na displeji).

Zkušenosti
Klávesnici jsem spároval na první pokus. Na starém tabletu ACER B1 pracovala dobře (vyjma rozložení QWERTZ/QWERTY), na Androidu 4.4.2 rovněž, na Xiaomi Redmi5 (Android 7) mi poskakoval kurzor. Bez dalších ladění by byla klávesnice na tomto founu utrpení.

Klávesnici jsem plánoval použít právě s tabletem ACER B1 (Android 4.1). Jediným problémem bylo rozložení klávesnice. Nedokázal jsem na tabletu (i telefonu s androidem 4.4.2) donutit klávesnici pracovat v režimu QWERTZ. Nakonec jsem musel nainstalovat apku External Keyboard Helper Pro. Její pomocí jsem definoval rozložení klávesnice a vše funguje k plné spokojenosti.Bez komentářů

(c)2020 Kverulant.s
Návrat na obsah